SPSiran

مراسم

تالیف دکتر محمدباقر خرمشاد، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی با حضور استادان دانشگاه و پژوهشگران این حوزه و با همکاری انجمن علمی جامعه شناسی سیاسی ایران، انجمن علمی علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی و انتشارات سرو اندیشه برگزار شد و در حاشیه آن سایت جدید انجمن جامعه شناسی سیاسی ایران معرفی و نمایش داده شد.

در این نشست که سه‌شنبه، ۵ دی ماه در سالن دفاع دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار شد، علاوه بر مولف کتاب، دکتر جعفر هزارجریبی، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه علامه طباطبایی ، دکتر ابراهیم برزگر استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی و دکتر غلامرضا خواجه سروی، نایب رئیس انجمن جامعه‌شناسی سیاسی ایران و رئیس انتشارات سرو اندیشه به ایراد دیدگاه‌های خود درباره کتاب و موضوعیت آن پرداختند.

دکتر محمدباقر خرمشاد در این نشست با بیان اینکه ایران از گزینه‌‌های مطرح رهبری تمدن اسلام است، گفت: این کتاب پاسخی به سه مسئله و تبین سه ساحتی است که در واقع اضلاع یک مثلث را تشکیل می‌دهند. در واقع این کتاب ایده‌ای است که از حدود ۱۲ سال پیش پرورش یافته است.کتاب شامل ۸ بخش و ۳۱۲ صفحه است و تلاش شده است پس از تعریف مفهوم تمدن و وضعیت آن در سه ساحت بین‌المللی، منطقه‌ای و داخلی بررسی شود و جایگاه ایران در این سه سطح مورد توجه قرار گیرد. سپس دکتر جعفر هزارجریبی بر سخنان دکتر محمد باقر خرمشاد افزود، علاوه بر تاکید بر بعضی جوانب موضوع به تشریح بخش های دیگر کتاب پرداخت و در نهایت دکتر ابراهیم برزگر به صورت موشکافانه نقد هایی به کتاب وارد آوردند!
بعد از سخنرانی اساتید دانشجویان پرسش های خود را مطرح کردند و در آخر دکتر محمدباقر خرمشاد در نطق پایانی خود به پاسخ سوالات پرداختند!
در این نشست، همچنین از سایت جدید انجمن جامعه‌شناسی ایران رونمایی شد.

باشد که مطرح کردن بحثهاى تمدنى ، فتح بابى باشد براى بحث هاى موشکافانه ى آینده که در قالب سلسله نشستهاى تمدن و سیاست خواهیم داشت .

مدیر On ژوئن - 22 - 2018

موضوعات

آخرین رویدادها

برچسب ها

مطالب مرتبط

  • No related posts found

نظرات بسته است

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

اولین همای

اولین همایش ترسیم چشم انداز جمهوری اسلامی ایران ۱۴۵۰ کمیته چشم ...

وبینار تخص

وبینار تخصصی درآمدی آسیب شناسانه: دولت‌های جمهوری اسلامی؛ فرهنگ، سیاست ...

کارگاه آین

کارگاه آینده پژوهی مبانی، قلمرو، روش و مفهوم شناسی همراه ...

وبینار تخص

وبینار تخصصی سطوح و مقیاس‌های هیدروپلیتیک ایران؛ تهدیدات بیرونی و ...

وبینار بای

وبینار بایسته‌های قانونی در انتخابات ریاست جمهوری ایران انجمن علمی جامعه ...

همکاران انجمن