SPSiran

نکته ای در باب انتخابات در آن ینگه دنیا؛به نظر میشیگان، ترامپ را زمین گیر کند

دلیل این سخن جمعیت مهاجر، نسبتا گسترده و مسلمان عمدتا شیعه ساکن در این ایالت کلیدی ایالات متحده آمریکاست که به نظر در شرایط کنونی، عمدتا بر ضد ترامپ بسیج شده اند.
اما چرا؟ از عمده علل آن، اقدام و رو شدن خباثت دولت فعلی آمریکا در ترور سردار عزیز اسلام، شهید سلیمانی است. پیگیری و رهگیری خبرها و شنیده ها در پس این رخداد ناگوار، حکایت از آن داشت که در شهر دیربورن میشیگان که مرکز اصلی مسلمانان این ایالت مهم می باشد به همراه شهر دیترویت به عنوان بزرگترین شهر این ایالت، شاهد رویداد سازی، تجمعات، اعتراضات سنگین و گسترده علیه این اقدام دولت ترامپ بوده است.
این عکس العمل اجتماعی، علیرغم فرض خطر حمله گروه های افراطی نژادپرست طرفدار ترامپ، توسط شیعیان عمدتا پاکستانی، هندی، لبنانی، افغانستانی و آفریقایی در کنار رنگین پوستان این ایالت صورت گرفت.
برگزاری مجالس ترحیم، نشست و سخنرانی که با هدف تجلیل از حماسه سازی های او به عنوان شهیدی که از مراکز مقدس مسلمانان و شیعیان در مقابل داعش حفاظت کرده یک جهت آن بود، و روی دیگر سکه و جهت دیگر ان حملات تندی بود که علیه سیاست رذالت منشانه شخص ترامپ شد کهبرگزاری عزاداری گسترده و روضه “حضرت قاسم” برای شهدای کربلا و شیعه خبرساز شد .البته اگر ترامپ مثل اوباما مشاورانی مثل چون نصر (فرزند سید حسین نصر) داشت و با نقش و تاثیر عمیقی که سمبل های تشیع و موضوع شهادت بر شیعیان دنیا میگذارد کمی آشنایی داشت، میتوانست بفهمد که یک نتیجه این کار غلط او، بسیج مسلمانان و شیعیان میشیگان بر ضد اش خواهد بود که احتمالا منجر به شکست او در انتخابات پیش رویش خواهد شد و بنابراین هرگز دست به این کار نمیزد. به نظر، متهمین آمریکایی از جمله ترامپ همچنان باید در انتظار بازتاب این اقدام شوم خود باشد و قطعا شهید سلمانی از سردار سلیمانی آثارش بیشتر خواهد بود.

کلانتر مهرجردی عضو انجمن علمی جامعه شناسی سیاسی ایران

مدیر On نوامبر - 5 - 2020

موضوعات

آخرین رویدادها

برچسب ها

مطالب مرتبط

  • No related posts found

نظرات بسته است

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

پنجاه و پنج

پنجاه و پنجمین کرسی ترویجی عرضه و نقد دیدگاه علمی:«آسیب ...

وبینار تخص

کارگروه ارتباط بین‌المللی اتحادیه انجمن‌های علوم سیاسی با همکاری انجمن ...

فراخوان کر

فراخوان کرسی‌های ترویجی انجمن علمی جامعه شناسی سیاسی ایران با مشارکت ...

پادکست شما

پادکست شماره یک ترجمه و خلاصه بخشی از فصل اول کتاب ...

نشست تخصصی

نشست تخصصیواکاوی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دانشکده علوم اجتماعی و ...

همکاران انجمن