SPSiran

آشنایی با رشته جامعه شناسی سیاسی در دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن

جامعه شناسی سیاسی، موضوعی با سابقه‌ای طولانی و برجسته و یک بحث پر رونق معاصر است. رشته جامعه شناسی سیاسی در کارشناسی ارشد دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن به این منظور طراحی شده است که نگاهی به جنجال‌های روزمره سیاست بیندازد تا بتواند نیروهای اساسی را که باعث ایجاد تغییرات سیاسی و اجتماعی می‌شوند یا آن را عقب می‌اندازند، جستجو کند.

این برنامه، ابزارهای تحلیلی و دانش تجربی را برای درک برخی از نیروهای اساسی در جهان زندگی‌مان که آن را شکل داده و در حال شکل دادن به آن هستیم، در اختیار دانشجو قرار می‌دهد. این دوره اصلی معماهای کلاسیک تجربی و تاریخی در مورد رابطه سیاست و جامعه را با انعطاف پذیری برای توسعه منافع فردی در طیف گسترده‌ای از حوزه‌های مختلف بررسی می‌کند و این فرصت را به دانشجو می‌دهد تا دانش خود را در مورد سیاست و جامعه گسترش دهد و در زمینه‌های خاص تخصص ویژه‌ای ایجاد کند.

همچنین این فرصت را به دانشجو می‌دهد تا ظرفیت خود را برای استدلال دقیق شفاهی و کتبی توسعه دهد. بحث در سمینار و مقاله نویسی یک رویکرد انتقادی را تقویت می‌کند که آن‌ها را ترغیب می‌کند ایده‌های معمولاً پذیرفته شده را دوباره ارزیابی کنند، توضیحات جایگزینی را برای تحولات مهم اجتماعی و سیاسی در نظر بگیرند و نتیجه‌گیری‌های خود را با شواهد دقیق ارائه کنند.

برنامه کارشناسی ارشد دانشجویان این رشته باید شامل سه ترم و یک پایان نامه باشد.دوره اجباری سیاست و جامعه، مجموعه‌ای ازسوالات اساسی را در مورد مبانی اجتماعی سیاست و رابطه بین دولت‌ها و جوامع بررسی می‌کند. این تعامل بین منافع اقتصادی، نهادهای سیاسی و هنجارهای ایدئولوژیک را بررسی می‌کند. این یک مولفه تجربی و تاریخی قوی دارد که فرصتی را فراهم می‌کند تا با برخی از معماهای کلاسیک که زمینه را تعریف کرده‌اند درگیر شویم، دانش خود را از تعدادی از کشورها گسترش داده و تجارب آن‌ها را به طور منظم مقایسه کنیم. سمینارهای اضافی، برخی از رویکردهای اصلی نظری و روش‌های علوم اجتماعی را در بر می‌گیرد و محفلی برای بررسی کاربرد آن‌ها در کارهای دانشجو فراهم می‌کند.

دانشجویان این رشته، دوره‌های اختیاری را تا ارزش دو واحد از طیف گسترده‌ای از گزینه ها انتخاب می‌کنند. این انتخاب گزینه‌ها، آن‌ها را قادر می‌سازد تا با موضوعات تجربی یا نظری یا ترکیبی از هر دو درگیر شوند. سرانجام، دانشجویان یک رساله ۱۰،۰۰۰ کلمه ای را به پایان می‌رسانند. این به آن‌ها فرصتی می‌دهد تا تفکر خود را در منطقه‌ای که مورد علاقه خاص آن‌هاست توسعه دهند و یک تحقیق گسترده فردی را تولید کنند.

دروس اختیاری جامعه شناسی سیاسی در این دانشکده شامل موارد زیر است: سیاست‌گذاری اقتصادی در اروپا، دموکراسی، ایدئولوژی و دولت‌های اروپایی، آینده: پاسخ‌های سیاسی به یک چالش، افکار عمومی در اروپا، سیاست خاورمیانه از دیدگاه فراملی، نظریه‌ها و مفاهیم در رسانه‌ها و ارتباطات، مطالعات موردی و روش‌های مقایسه‌ای برای تحقیقات کیفی، اندیشه اجتماعی کلاسیک، اندیشه مدرن اجتماعی، جامعه شناسی اقتصادی، آشتی سیاسی، جنسیت و جوامع، مهاجرت بین‌المللی و ادغام مهاجران، ریسک و حاکمیت: یک رویکرد جامعه شناختی، جامعه شناسی بازارها، فناوری، قدرت و فرهنگ، حقوق بشر و نظریه پسااستعماری، طبقه، سیاست و فرهنگ، مطالعات نژادی، قومی و مطالعات پسااستعماری، اندیشه اجتماعی معاصر،روش تحقیق کمی اجتماعی، روش‌های تحقیق کیفی اجتماعی، بایگانی ضد استعمار: جامعه شناسی امپراتوری و زندگی پس از آن، خشونت قانونی: پلیس، نظامیان و امنیت، سیاست اجتماعی: رفاه و کار از دیدگاه مقایسه‌ای

مدیر On فوریه - 21 - 2021

نظرات بسته است

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

پنجاه و پنج

پنجاه و پنجمین کرسی ترویجی عرضه و نقد دیدگاه علمی:«آسیب ...

وبینار تخص

کارگروه ارتباط بین‌المللی اتحادیه انجمن‌های علوم سیاسی با همکاری انجمن ...

فراخوان کر

فراخوان کرسی‌های ترویجی انجمن علمی جامعه شناسی سیاسی ایران با مشارکت ...

پادکست شما

پادکست شماره یک ترجمه و خلاصه بخشی از فصل اول کتاب ...

نشست تخصصی

نشست تخصصیواکاوی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دانشکده علوم اجتماعی و ...

همکاران انجمن